Близо 30 училища в Белгия ще бъдат затворени днес заради бомбени заплахи

Това съобщи образователната администрация на Валония-Брюксел

Белгийска полиция
Белгийска полиция Източник: ABNews

Десетки белгийски училища в районите на Брюксел и Брабант няма да отворят днес вратите си за ученици заради бомбена заплаха, отправена късно снощи, съобщи на своя уебсайт образователната администрация на Валония-Брюксел, цитирана от Ройтерс.

 

Властите са решили 27 училища да останат затворени, "в строго съответствие с принципа на предпазливостта". В момента те се инспектират от полицията. Допълнителна информация се очаква по-късно днес.

Още от "Светът"

Така се прави - шведски експерти обсъждат разполагане на френско ядрено оръжие в страната, за сдържане на Русия

Франция е поканила Швеция на преговори за укрепване на европейското ядрено сдържане, а сътрудничеството може да включва, например, учения за защита на френски самолети с ядрено оръжие

Прочетете повече прочетете повече

Безумството на Тръмп ескалира - закани се, че САЩ ще съкратят много повече от 5000 военнослужещи, разположени в Германия

В САЩ двамата председатели на Републиканската партия от парламентарните комисии по въоръжените сили в Камарата на представителите и в Сената, макар и от лагера на Доналд Тръмп, заявиха, че са "много обезпокоени" от това решение и от "лошия сигнал, изпратен към Владимир Путин"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени