Британският министър на отбраната: Унищоженият руски кораб показва, че войната в Украйна не е в задънена улица

Новата, водена от Обединеното кралство и Норвегия, Коалиция за морски способности помага да се гарантира, че Украйна ще спечели в морето, заявява той

Грант Шапс
Грант Шапс Източник: The Telegraph

Поразяването на руския десантен кораб "Новочеркаск"  в Крим, показва, че тези, които вярват че войната в Украйна е задънена улица - грешат. Това написа в социалната платформа X министърът на отбраната на Великобритания Грант Шапс.

 

"Те не са забелязали, че за последните 4 месеца 20% от Черноморския флот на Русия е унищожен," допълни Шапс.

 

"Доминацията на Русия в Черно море сега е изправена пред предизвикателство и новата, водена от Обединеното кралство и Норвегия, Коалиция за морски способности помага да се гарантира, че Украйна ще спечели в морето".

 

Публикацията на министъра бе съпроводена от видеоклип, на който се вижда мощна експлозия в деличината. 

 

Още от "Светът"

Унгарският премиер Петер Мадяр започна процедура за импийчмънт на президента

Мадяр, чиято партия "Тиса" спечели изборите на 12 април и сложи край на ерата "Орбан", ще внесе конституционна поправка за отстраняването на президента, тъй като сегашното законодателство не го позволява

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени