Британското разузнаване: Русия не се отказва от идеята да унищожи Украйна

В прегледа се припомня и изявлението на руския президент Владимир Путин от 2017 година, съгласно което "не всички страни имат суверенитет"

Украйна
Украйна Източник: Pinterest

Въпреки изявлението на официални лица от Москва за готовност за мирни преговори, Русия не се е отказала от първоначалните си цели по отношение на Украйна. Това се казва в ежедневния бюлетин на Министерството на отбраната на Обединеното кралство, резюме от който е публикуван в социалната мрежа Х.

Военните на Лондон припомнят думите на бившия руски вицепремиер и обявен от Москва за "сенатор" от контролираната от силите на Москва част от Запорожка област Дмитрий Рогозин. Наскоро той се "похвали" с унищожаването на украински книги, призова за "унищожаване на украинството в зародиш" и заяви, че всяко примирие с Киев би било равно на "сигурна смърт за нашите деца".


"Тези коментари са последните от дългогодишната поредица от изявления на руски език на високо ниво, насочени към отричане и заплаха за украинската идентичност и култура. Вероятно има много хора в руската държава, които се стремят към постигане на максимални цели във войната, включително унищожаването на украинската култура, идентичност и държава - въпреки предполагаемото желание на Русия за преговори, както повтори говорителят на Кремъл Дмитрий Песков на 1 юли 2024 година", обобщава британското разузнаване.

В прегледа се припомня и изявлението на руския президент Владимир Путин от 2017 година, съгласно което "не всички страни имат суверенитет".

Още от "Светът"

Европол иска да се бори с престъпността с изкуствен интелект, но има твърде много правни пречки

Директорът на Европол настоява за въвеждане на ускорена процедура, която да позволява използването на ИИ "в спешни случаи", без да се преминава през "много сложна процедура по съответствие"

Прочетете повече прочетете повече

Моят мандат ще приключи скоро и ще дойде някой по-любезен от мен

През септември Вучич нагруби евродепутати, които присъстваха на един от поредните антиправителствени протести в Сърбия, а те се оплакаха, че са се почувствали обидени от епитетите "долна и най-долна европейска измет", казани от сръбския президент по техен адрес

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георг Георгиев: България се придържа към най-високите стандарти за защита и насърчаване на правата на човека

В рамките на изслушването на българската делегация първият ни дипломат представи основните законодателни промени и инициативи, предприети в отговор на препоръките, отправени към България по време на предходния преглед през 2020 г.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени