Четирима души загинаха при аварийно кацане на самолет в Русия

Всички 12 ранени са откарани в болница

Четирима души загинаха при аварийно кацане на самолет в Русия
Четирима души загинаха при аварийно кацане на самолет в Русия Източник: Twitter

Четирима души загинаха, след като малък пътнически самолет извърши аварийно кацане в гора в Югоизточен Сибир, предаде Ройтерс, като се позова на руското министерство на извънредните ситуации.

 

Руският самолет с 14 пътници и двама души екипаж, който летял от Иркутск за Казачинское, кацнал аварийно на 4 километра от своето местоназначение, заяви Следственият комитет.

 

Според предварителни данни на местните спасителни служби екипажът съобщил за технически проблем, преди да извърши приземяването. Всички 12 ранени са откарани в болница, посочва ТАСС.

Още от "Светът"

Вестник “Вашингтон пост” съкращава една трета от персонала си

Вестникът губи абонати отчасти поради решения, взети от него - оттегляне на подкрепата за Камала Харис по време на президентските избори през 2024 г. срещу Тръмп и е насочил обичайно либералните коментарни страници на вестника в по-консервативна посока

Прочетете повече прочетете повече

Френската прокуратура поиска 5-годшина забрана на Льо Пен да заема публични длъжности

Ако съдът потвърди сензационното решение на по-долната инстанция от миналата година, Льо Пен ще бъде лишена от правото да се кандидатира на президентските избори във Франция през 2027 година

Прочетете повече прочетете повече

САЩ предупредиха гражданите си в Куба да се подготвят за протести, прекъсвания на тока и недостиг на гориво

Окуражен от залавянето на сваления венецуелски лидер Николас Мадуро от американските военни по време на акция миналия месец по заповед на президента на САЩ, Доналд Тръмп заговори за действия срещу Куба и натиск върху нейното ръководство

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени