Държавният департамент на САЩ: Решението за самолета на Лавров е взето от трите държави независимо и не е наложено отвън

Говорителят на Държавния департамент Нед Прайс заяви, че трите държави са упражнили суверенното си право да не допуснат преминаването му

Нед Прайс
Нед Прайс Източник: U.S. Department of State

Държавният департамент на Съединените щати определи като "независимо" решението на България, Северна Македония и Черна гора да не пропуснат през въздушното си пространство самолета на Сергей Лавров.

 

Говорителят на Държавния департамент Нед Прайс заяви, че трите държави са упражнили суверенното си право да не допуснат преминаването му. По думите му, решението е взето независимо и не е наложено отвън.

 

Нед Прайс допълни още, че София, Скопие и Подгорица са показали решимостта на Европа да държи Русия отговорна за войната в Украйна.

 

Вчера руският първи дипломат трябваше да пристигне на посещение в Сърбия, но самолетът му не бе допуснат да премине над въздушното пространство на трите страни и визитата се провали.

Още от "Светът"

Моят мандат ще приключи скоро и ще дойде някой по-любезен от мен

През септември Вучич нагруби евродепутати, които присъстваха на един от поредните антиправителствени протести в Сърбия, а те се оплакаха, че са се почувствали обидени от епитетите "долна и най-долна европейска измет", казани от сръбския президент по техен адрес

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георг Георгиев: България се придържа към най-високите стандарти за защита и насърчаване на правата на човека

В рамките на изслушването на българската делегация първият ни дипломат представи основните законодателни промени и инициативи, предприети в отговор на препоръките, отправени към България по време на предходния преглед през 2020 г.

Прочетете повече прочетете повече

"Първият мюсюлмански кмет на града". Зохран Мамдани спечели изборите за кмет на Ню Йорк

Победата на Мамдани бележи триумфа на прогресивното крило на Демократическата партия в момент, когато демократите са разделени в мненията си за това как да се противопоставят на президента Доналд Тръмп, пише CNN

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

На първо четене ресорната комисия одобри законопроекта за особения управител на "Лукойл-България"

Наложените санкциите над активите на "Лукойл" ОAO реално ще доведат до спиране работата на рафинерия "Нефтохим" в Бургас поради отказ на всички контрагенти да извършват плащания с дружествата, собственост на "Лукойл" ОАО в България, се посочва в мотивите

Последни новини

Най-четени