Диктаторска Русия съобщи, че Навални е починал в колонията

Той бе най-известният критик на Кремъл

Навални в наказателна колония
Навални в наказателна колония Източник: Ройтерс

Руските терористични власти съобщиха, че най-известният критик на Кремъл Алексей Навални е починал в затвора. Това се казва в съобщение на Федералната служба за изпълнение на наказанията (ФСИН), чийто сайт стана недостъпен малко след публикуването.

 

Според ФСИН той почувствал неразположение, изгубил съзнание и били извикани лекари, които не могли да го "съживят". "В изправителна колония номер 3 осъденият Навални А. А. след разходка се почувства зле, практически веднага загуби съзнание", продължава ФСИН.

 

Това става два дни след като прессекретарят на Навални Кира Ярмиш съобщи, че Навални за 27-и път, откакто е в затвора, е отправен в наказателния изолатор (карцер или ШИЗО, както се съкращава на руски).

 

Навални бе на 47 години. След първата си присъда в края на зимата на 2021 г., седмици след като се завърна в Русия по собствено желание и се изправи пред съда по политически мотивирани (според него и съмишлениците му) обвинения, той получи още присъди, възлизащи на десетки години затвор. Кремъл заяви, че няма информация за причините за случилото се, но ще разследва.

Още от "Светът"

Унгария влиза в напрегната предизборна битка между Орбан и Мадяр

Изборите през април догодина ще бъдат тест за бъдещето на Унгария — между пътя на националния популизъм и проруската изолация или завръщане към по-тясно сътрудничество с Европейския съюз

Прочетете повече прочетете повече

САЩ заявиха, че ще разгледат максимално широк кръг от кандидати за нов генерален секретар на ООН

До края на годината 15-членният Съвет за сигурност и председателят на 193-членното Общо събрание трябва да изпратят съвместно писмо с искане за номинации

Прочетете повече прочетете повече

Два руски военни самолета навлязоха за кратко във въздушното пространство на натовския член Литва

В отговор на това испански изтребители "Юрофайтър Тайфун" от въздушните сили за наблюдение на НАТО в района на Балтийско море са излетели бързо и продължават да патрулират района

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: България полага максимални усилия за защита на външните граници на ЕС и борбата с каналджийството

Разговорът се състоя преди днешното заседание на Европейския съвет и събра европейски лидери за обсъждане на общите предизвикателства, свързани с управлението на миграционните процеси, защитата на външните граници на ЕС и задълбочаването на партньорството с трети държави

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени