Доналд Тръмп изключи възможността Помпео и Хейли да са част от неговата администрацията отново

И Ники Хейли, и Майк Помпео са сред заклетите поддръжници на Украйна

Доналд Тръмп
Доналд Тръмп Източник: Getty Images

Новоизбраният президент Доналд Тръмп заяви, че не планира да покани в администрацията си нито бившата посланичка на САЩ в ООН Ники Хейли, нито бившия държавен секретар Майк Помпео.

 

 

"Няма да поканя нито бившата постоянна представителка Ники Хейли, нито бившия държавен секретар Майк Помпео в моята администрация, която се формира в момента", написа Тръмп в социалната мрежа "Трут сошъл".

 

Ники Хейли
Ники Хейли Източник: Sputnik

"Много ми хареса и оценявам работата с тях преди и бих искал да им благодаря за тяхната служба на нашата страна", написа Тръмп. Както Хейли, така и Помпео работиха в администрацията на САЩ по време на първия мандат на Доналд Тръмп като президент.

 

Майкъл Помпео
Майкъл Помпео Източник: U.S. Department of State

Републиканецът Тръмп победи своя опонент, представителката на демократите Камала Харис, на президентските избори, проведени на 5 ноември. Освен това републиканците успяха да поемат контрола над Сената на САЩ. Те могат да получат мнозинство и в Камарата на представителите.

Още от "Светът"

Израелската армия обяви, че е прехванала всички ракети, изстреляни от Иран

Американското издание "Аксиос" обаче съобщи, че президентът Доналд Тръмп ще се обади на израелския премиер Бенямин Нетаняху веднага, за да го предупреди да не отговаря на иранската атака

Прочетете повече прочетете повече

Германия и Франция ще представят инициатива за ускоряване на процеса по присъединяване на срещата ЕС - Западни Балкани

Лидерите на страните от ЕС и шест балкански страни, стремящи се към по-близки отношения с блока, се очаква да се се срещнат в град Тиват на адриатическото крайбрежие

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени