Доналд Тръмп с остро предупреждение към военнопрестъпника Медведев: "Предайте му да внимава с думите си!"

Не ме интересува какво прави Индия с Русия. Ако искат нека заедно да потънат с мъртвите си икономики, заяви американският президент

Доналд Тръмп
Доналд Тръмп Източник: Скрийншот видео кадър

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп коментира остро изказване на заместник-председателя на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев, който заплаши Съединените щати с война в случай на налагане на вторични санкции срещу Русия. В публикация в социалната мрежа Truth Social Тръмп отправи лично предупреждение към Медведев, както и критика към икономическите връзки между Индия и Русия.

 

"Предайте на Медведев, неуспелия бивш президент на Русия, който все още се смята за президент да внимава с думите си. Той навлиза в много опасна територия!", написа Тръмп.

 

 

Това не е първият път, когато Тръмп публично отговаря на изказвания на Медведев. По-рано той осъди намеците му за възможен трансфер на ядрено оръжие към Иран от страна на съюзниците му.

 

Тръмп се изказа и по темата за външната търговия, като свърза вчерашното въвеждане на мита срещу Индия с нейните отношения с Русия.

 

"Не ме интересува какво прави Индия с Русия. Ако искат нека заедно да потънат с мъртвите си икономики. И без това почти не правим бизнес с Индия тарифите им са твърде високи, едни от най-високите в света. По същия начин Русия и САЩ почти не търгуват помежду си. Нека оставим нещата така, както са", допълва той.

 

Вчера Тръмп заяви, че освен вече наложените 25% мита върху индийски стоки, страната ще трябва да плати и "допълнителна глоба" за търговията си с Русия и заради членството си в икономическата група БРИКС.

Още от "Светът"

Тръмп обяви, че САЩ са сключили търговско споразумение с Южна Корея с тарифи от 15%

Американският президент поясни, че двете страни са се споразумели да създадат инвестиционен фонд на стойност 350 милиарда долара, от които 150 милиарда долара ще са предназначени за партньорство в корабостроенето

Прочетете повече прочетете повече

Израелски министър предложи да бъдат анексирани територии в Газа, за да се окаже натиск върху "Хамас"

Израел ще даде ясно да се разбере, че "в момента, в който "Хамас" започне да си играе с нас, ще загуби земя, която няма да си върне", заяви министърът Зеев Елкин

Прочетете повече прочетете повече

Западният печат коментира решението на Великобритания да признае Палестина, ако Израел не прекрати войната

Разбирам импулса, но не виждам ползата, казва пред "Ню Йорк таймс" Арън Дейвид Милър от изследователската организация във Вашингтон "Карнеги Ендаумънт"

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп към военнопрестъпника Путин: Имаш 10 дни от днес

В разговор с репортери на борда на Air Force One Тръмп също така заяви, че не се притеснява от потенциалното въздействие на руските санкции върху петролния пазар или цените, като заяви, че САЩ ще увеличат вътрешното производство на петрол, за да компенсират всяко негативно въздействие

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени