Доналд Тръмп се споразумя с Fox News за телевизионни дебати с Камала Харис на 4 септември

Снощи Харис си гарантира номинацията на Демократическата партия, като получи необходимия брой гласове от делегатите на националния партиен конгрес в онлайн гласуване преди форума

Доналд Тръмп и Камала Харис
Доналд Тръмп и Камала Харис Източник: Колаж/ New York Times

 Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп, кандидат-президент на Републиканската партия, се споразумя с телевизия "Фокс нюз" за предизборни телевизионни дебати в нейното студио с настоящата вицепрезидентка на страната Камала Харис, негова съперничка за поста от страната на Демократическата партия. Това се разбира от публикация на самия Тръмп в неговата социална платформа "Truth Social".

 

"Ако по някаква причина Камала не желае или не може да дебатира на тази дата, съм се разбрал с Fox News да направим голямо събитие в залата на кметството на същия този четвърти септември", пише Тръмп в публикацията. Централата на Fox News е в Ню Йорк. 

 

Снощи Харис си гарантира номинацията на Демократическата партия, като получи необходимия брой гласове от делегатите на националния партиен конгрес в онлайн гласуване преди форума.

 

Тръмп вече участва в предизборни телевизионни дебати - с президента на САЩ Джо Байдън, на 27 юни в студиото на CNN в Атланта, Джорджия. Катастрофалното представяне на Байдън тогава бе основната причина той да оттегли кандидатурата си, припомня Ройтерс.

Още от "Светът"

Тръмп се срещна с Нетаняху в търсене на споразумение за спиране на войната в Газа

Нетаняху отново изключи възможността за създаване на пълноценна палестинска държава, като заяви, че Израел "завинаги" ще запази контрола си върху сигурността в ивицата Газа

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп нарече плановете на Мъск да създаде нова партия абсурдни и объркващи

Мъск похарчи милиони долари, за да подкрепи кампанията за преизбиране на Тръмп през 2024 г. и за известно време редовно се появяваше до президента в Овалния кабинет на Белия дом и на други мест

Прочетете повече прочетете повече

Френското разузнаване: Китай използва посолствата си, за да подкопава продажбите на френските изтребители "Рафал“

военните аташета в китайските посолства по света са причинили спад в продажбите на "Рафал", след като са се опитали да убедят страни, които вече са поръчали френския изтребител, сред които и Индонезия, да не купуват повече от този модел

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени