Двама загинали и трима ранени при стрелба в Москва

Според информация на ТАСС арестуваният е бивш военен, живеещ постоянно в Москва

Стрелба в Москва
Стрелба в Москва Източник: РИА Новости
Най-малко двама души загинаха след като неизвестно лице откри огън в Москва, предаде РИА Новости. "Престъплението стана днес в бизнесцентър в югозападната част на руската столица. Полицията заяви, че вследствие на стрелбата са загинали най-малко двама души", добави информационната агенция.
 
"Съобщава се и за трима пострадали", посочи още РИА Новости. "Единият от ранените е непълнолетен. По случая има задържан. Ситуацията е под контрол, започнати са следствени действия", допълниха от силите за сигурност пред цитираната медия.
 
Според информация на ТАСС арестуваният е бивш военен, живеещ постоянно в Москва. "Оръдието на престъплението е газов пистолет, преработен в боен", добави медията.

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени