Джил и Джо Байдън посрещнаха с цветя Олена Зеленска. Зеленски каза, че очаква значителни резултати

Първата дама на Украйна пристигна на посещение в САЩ. Ще говори пред Конгреса

Олена Зеленска
Олена Зеленска Източник: Instagram

Президентът на САЩ Джо Байдън, с букет в ръка, заедно с първата дама Джил Байдън вчера посрещна първата дама на Украйна Олена Зеленска в Белия дом, където тя пристигна на посещение преди насроченото за днес нейно изказване пред Конгреса на САЩ, предаде Ройтерс.

 

Зеленска, съпругата на украинския президент Володимир Зеленски, прегърна Джил Байдън и получи букета от президента, който посрещна кортежа ѝ пред Белия дом. След това двете първи дами и делегациите от двете страни проведоха среща в Синята стая в Белия дом. Джил Байдън вече се е срещала със Зеленска, по време на своя изненадваща визита в Украйна, където посети училище, в което се бяха подслонили украински бежанци.

 

"Когато се върнах, едно от нещата, които казах, беше, че не можеш да отидеш във военна зона и да се върнеш без да усещаш мъката и болката на хората", каза Джил Байдън в началото на тяхната среща. Тя добави, че е обсъдила с екипа си как може да се помогне за осигуряване на лечение на психичното здраве на майки и деца, които са станали жертва на зверства.

 

Зеленски каза, че очаква "значителни резултати" от срещите на съпругата му във Вашингтон. Нейните задачи са да повиши подкрепата за Украйна в САЩ, да спечели допълнителна подкрепа за "защита на народа от руския терор" и да засили хуманитарната помощ, каза той във вечерното си видеообръщение. Той заяви, че изказването пред Конгреса ще е важно и добави, че "силно" вярва, че то "ще бъде чуто от хората, които отговарят за вземането на решенията във САЩ".

Още от "Светът"

Британските въоръжени сили получиха разрешение да се качват на борда на танкери от руския „сенчест флот“

Стармър заяви, че е одобрил по-агресивни действия срещу корабите, защото руският президент Владимир Путин вероятно "потърква ръце" заради рязкото покачване на цените на петрола

Прочетете повече прочетете повече

Иран отхвърли мирния план на САЩ, размяната на удари в района на Персийския залив продължава

Техеран извърши нови атаки срещу Израел и страните от Залива, включително нападение, в резултат на което избухна голям пожар на международното летище в Кувейт

Прочетете повече прочетете повече

Франк-Валтер Щайнмайер сравни идването на Тръмп на власт с руската инвазия в Украйна

Германсксият президент заяви, че страната му трябва да приложи уроците, научени от намаляването на зависимостта от Русия, и спрямо Съединените щати - особено в сферите на отбраната и технологиите

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ утвърди номинирания от Тръмп ММА боец Маркуейн Мълин за нов министър на вътрешната сигурност

Утвърждаването му дойде след неочакваното уволнение от президента на САЩ Доналд Тръмп на Кристи Ноум от поста министър на вътрешната сигурност по-рано този месец

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени