Един полицай е убит, а 46 души са ранени при руски терористичен удар по полицейски участък в Харков

Един полицай е убит, а 46 души са ранени при руски ракетен удар по полицейски участък в центъра на североизточния украински град Х...

Пострадали от руския терористичен удар
Пострадали от руския терористичен удар Източник: Telegram

Един полицай е убит, а 46 души са ранени при руски ракетен удар по полицейски участък в центъра на североизточния украински град Харков, съобщи украинската национална полиция.

 

"Руснаците са атакували с две ракети полицейски участък в центъра на Харков, при което е загинал един полицай. Двадесет и шест служители на реда са ранени, както и четирима цивилни", заяви в пост началникът на украинската национална полиция Иван Вигийвски.

"Украинска правда" допълва, че броят на ранените е скочил до 46 души. 

 

Постът на украинската Национална полиция
Постът на украинската Национална полиция Източник: Telegram

Убитият Андрий Матвиенко е имал чин полковник, добави той. Той публикува и снимки, на които се вижда голям кратер, огромни купчини отломки и окървавен полицай, на когото се оказва помощ в линейка.

Според министъра на вътрешните работи Игор Клименко трима ранени полицаи са в тежко състояние. "Лекарите се борят за живота им", заяви той в Telegram.

 

Украинският президент Володимир Зеленски реагира на удара, като призова партньорите си да окажат повече помощ на Украйна. В частност той поиска от Запада правото да нанася допълнителни удари по руската територия с оръжия с голям обсег.

 

Разрушения вследствие на руския терористичен удар
Разрушения вследствие на руския терористичен удар Източник: Telegram

Междувременно САЩ обявиха нова военна помощ за Украйна на стойност 425 милиона долара. Новият пакет военна помощ, обявен броени дни преди президентските избори в САЩ, включва оборудване за противовъздушна отбрана, артилерийски боеприпаси, бронирани машини и противотанкови оръжия, се казва в изявление на американското Министерство на отбраната.

Още от "Светът"

"Шпигел": Готвят Урсула фон дер Лайен за президент на Германия

Сред възможните кандидати са също председателят на Бундестага Юлия Клекнер, министърът по въпросите на семейството Карин Прин и председателят на Баварския ландтаг (парламента на Свободната земя Бавария) Илзе Айгнер

Прочетете повече прочетете повече

Джей Ди Ванс се излага за пореден път - според него "Русия направи значителни отстъпки относно войната в Украйна"

Днес в интервю за руската държавна телевизия руският външен министър Сергей Лавров обвини западните страни, че се опитват "да попречат" на мирните преговори за Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Норвегия ще достави на Украйна системи за противовъздушна отбрана на стойност близо 700 милиона долара

Заедно с Германия ще гарантираме, че Украйна ще получи ефективни системи за противовъздушна отбрана, посочи в изявление норвежкият премиер Юнас Гар Стьоре

Прочетете повече прочетете повече

Опозиционен лидер призова Нетаняху да сформират ново правителство, което да освободи израелските заложници, държани от "

През юли две ортодоксални израелска партии се оттеглиха от кабинета на Бенямин Нетаняху, с което коалицията му вече няма абсолютно парламентарно мнозинство и е зависима от гласовете на своите крайни десни съюзници

Прочетете повече прочетете повече

Пийт Хегсет уволни директора на разузнавателната служба

През юни 2025 г. американските медии публикуваха доклад на разузнавателното управление на МО на САЩ, в който се твърдеше, че американските удари по Иран не са успели да унищожат основите на иранската ядрена програма

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени