ЕК сключва договор за допълнителни доставки от ваксината на "Модерна"

До днес от одобрените в ЕС ваксини са доставени 33 милиона дози

Урсула фон дер Лайен
Урсула фон дер Лайен Източник: Twitter

Европейската комисия сключва второ предварително споразумение с "Модерна" за допълнителна доставка на 300 милиона дози ваксина. Това съобщи председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен.
Тя добави, че до днес от одобрените в ЕС ваксини са доставени 33 милиона дози. Общо 22 милиона европейци вече са получили поне една доза ваксина, а седем милиона - и втора доза. Доставките ще се увеличат, скоро ще бъдат достъпни и нови ваксини, добави Фон дер Лайен. 

Още от "Светът"

Министърът на външните работи взе участие в неформалната видеоконференция на министрите на външните работи на ЕС

В началото на срещата министърът на външните работи на Украйна Андрий Сибига информира за напредъка по преговорите по американския План за мир, за следващите стъпки и благодари за подкрепата на ЕС и държавите членки

Прочетете повече прочетете повече

Швеция заяви, че иска да придобие ракети с голям обсег, които могат да поразяват цели навътре в руска територия

Шведските въоръжени сили заявяват, че искат оръжейни системи с обсег до 2000 км, които да им осигурят възможността да нанасят удари по критична инфраструктура, разположени надалеч зад вражеските линии

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени