Ембаргото върху износа на руско злато ще лиши нацисткия режим на Путин от $19 млрд. годишно

Според него въведените вече санкции оказват сериозно въздействие върху Русия

Злато
Злато Източник: Zonanews

Експортът на злато от Руся е вторият по доходност износ след този на енергоресурси. Москва получава от него $19 млрд. годишно. Това разкри в интервю за CNN държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен. 

 

"Отрязването на този експорт, лишаването (на Русия, бел. ред.) от достъп до тези доходи в размер на $19 млрд годишно - това е много важно", каза американският държавен секретар. 

 

Според него въведените вече санкции оказват сериозно въздействие върху Русия. "Даже, когато получава постъпления от продажбите на нефт, тя (Русия, бел. ред.) не може да ги изхарчи заради експортния контрол. Тя не може да придобие онова, което й е необходимо за модернизацията на отбранителния сектор, за модернизация на технологиите, за модернизацията на енергийните проучвания, което означава, че с времето всяка от тези области ще изпадне в упадък", подчерта Блинкен. 

Още от "Светът"

Конституционният съд на Южна Корея потвърди импийчмънта на президента Юн Сук-йол и го отстрани от длъжност

След отстраняването на Юн от власт съгласно конституцията на страната в рамките на 60 дни трябва да бъдат произведени извънредни президентски избори

Прочетете повече прочетете повече

Надзорният орган на Пентагона започва разследване относно използването на приложението Signal за планиране на ударите в

Целта на тази проверка е да се определи степента, в която министърът на отбраната и други служители на министерството са спазвали политиките и процедурите на министерството на отбраната

Прочетете повече прочетете повече

ЕС ще подготви контрамерки срещу реципрочните мита на САЩ, каза Урсула фон дер Лайен

Вече финализираме първия комплекс от насрещни мерки в отговор на митата върху алуминия и стоманата, посочи тя в позиция, разпространена преди партньорската среща на върха ЕС – Узбекистан в Самарканд.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени