Фон дер Лайен призова САЩ да отмени противоепидемичната забрана за влизане на европейски граждани

Процедурата не бива да се проточва със седмици, добави тя

Урсула фон дер Лайен
Урсула фон дер Лайен Източник: Twitter

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен призова САЩ бързо да отменят широкообхватната противоепидемична забрана за влизане на пристигащи от Европа, предаде ДПА.

 

"Ние настояваме подобни правила да бъдат прилагани към пристигащите в двете посоки," каза фон дер Лайен пред германската медия Ар Ен Де днес. Според нея епидемиологичната ситуация в САЩ и ЕС днес е много сходна. "Трябва да разрешим този проблем възможно най-скоро и в контакт с нашите американски приятели," подчерта тя и допълни, че процедурата "не бива да се проточва със седмици".

 

През юни ЕС постави САЩ в списъка си с трети страни, за които ограниченията за пристигащи вече няма да се прилагат, но широкообхватната противоепидемична забрана за влизане в САЩ продължава да важи за хора, пътуващи от ЕС. Изключение се прави само за американски граждани и някои други групи, като близки роднини на американски граждани, дипломати и служители в международни организации, допълва БТА.

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени