Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг ще ръководи днес свиканото по повод взрива в Полша, заседание на НАТО

НАТО следи обстановката и съюзниците поддържат тясна връзка

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг
Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг Източник: NATO

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг ще ръководи днес заседание на Северноатлантическия съвет, посветено на снощния взрив в Полша. Това съобщи говорителят на алианса Оана Лунджеску.

 

Очаква се Столтенберг да говори пред медиите в обедните часове. В срещата се предвижда да участват посланиците на страните от пакта.

 

Снощи Столтенберг съобщи, че е разговарял с полския президент Анджей Дуда. Той уточни, че НАТО следи обстановката и съюзниците поддържат тясна връзка. Генералният секретар посочи, че е важно да бъдат установени всички факти по случая.

Още от "Светът"

Срещата на президентите на САЩ и Китай в Пекин: темата през погледа на американски и китайски издания

Тръмп и Си се споразумяха да изградят конструктивни отношения между Китай и САЩ, основани на стратегическа стабилност, насочвайки гигантския кораб на китайско-американски отношения в правилната посока и внасяйки по-голяма стабилност и сигурност в свят, белязан от турбуленция и трансформация

Прочетете повече прочетете повече

Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада

Много от кварталите в столицата Хавана нямат електроенергия по 20 и 22 часа в денонощието, посочи министърът. Това изостря допълнително ситуацията в града, където още отпреди това имаше недостиг на храни, горива и лекарства.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени