Германия допълнително укрепва украинската противовъздушна отбрана, изпраща още ЗРК IRIS-T

Само през 2023 г. германската военна помощ за Украйна ще достигне около 5,4 милиарда евро

ПВО система IRIS-T
ПВО система IRIS-T Източник: Pinterest

Германия достави допълнително оборудване за противовъздушната отбрана на Украйна, включително две пускови установки с малък обсег на действие IRIS-T, съобщи на  сайта  си германското министерство на отбраната.

 

На Украйна са изпратени също десет радарни системи "Граунд обзървър 12"(Ground Observer 12) и над 4000 броя 155-милиметрови димни гранати натовски калибър, се посочва в списъка на германското правителство за военна помощ, който беше актуализиран днес. Украинската логистика ще бъде подсилена с четири тежки камиона със съответните ремаркета, както и с осем сменяеми устройства за товарене.

 

Само през 2023 г. германската военна помощ за Украйна ще достигне около 5,4 милиарда евро, обобщава ДПА. Агенцията посочва, че след САЩ Германия е един от основните военни поддръжници на Киев.

 

"Много благодаря на нашите партньори за "ИРИС-Т". Нашето небе ще бъде по-защитено", написа в социалните мрежи ръководителят на президентската канцелария на Украйна Андрий Ермак. 

Любопитен факт е, че новите "ИРИС-Т", които се произвеждат в Германия, все още не се използват от Бундесвера, но вече са доказали качествата си в противовъздушната отбрана на Украйна.

Още от "Светът"

Тръмп каза, че ще обяви Ормузкия поток за "територия на САЩ"

Тръмп се обърна към американците, които "плащат малко повече за бензин" заради войната като заяви, че това е цената, за да се гарантира, че "една много лоша страна" няма да се сдобие с ядрено оръжие

Прочетете повече прочетете повече

Украински оператори на дронове "унищожиха" цяла американска бригада по време на учения в Германия

Украинските оператори на дронове са "унищожили" американските бронетранспортьори толкова бързо, че е трябвало да бъдат "възкресени", т.е. отново въведени в атаката, за да могат ученията да продължат

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени