Германия доставя на Украйна бойни машини Marder и боеприпаси за ЗРК "Gepard"

Това съобщи CNN, позовавайки се на изявление на директора на компанията Армин Папергер

Бронирана машина на пехотата Marder
Бронирана машина на пехотата Marder Източник: Wikipedia

Най-големият германски производител на оръжие Rheinmetall очаква, че първата партида боеприпаси за зенитните системи Gepard ще бъде доставена в Украйна преди юли, а бойните машини 20 Marder - до края на март. Това съобщи CNN, позовавайки се на изявление на директора на компанията Армин Папергер.

 

ЗРК
ЗРК "Гепард" Източник: Wikipedia

Освен това Папергер е заявил, че компанията му "е удвоила капацитета на производство, а в някои сектори дори го е утроила".

 

"При производството на оръжия складът е пълен, работим с пълен капацитет и даже можем да увеличим капацитета с още една смяна", добавя изпълнителният директор на Rheinmetall.

Още от "Светът"

Емил Радев: Стига отлагане! Съветът на ЕС да сложи край на смяната на часовото време

Той припомни, че още през 2018 г. Европейската комисия предложи премахването на сезонната смяна на часовото време, а през 2019 г. Европейският парламент прие съответна резолюция

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът отказа да потвърди ангажимента към колективната отбрана на НАТО

Експерти отдавна предупреждават, че Съединените щати може да не спазят ангажиментите си към НАТО, с което биха могли да насърчат Русия да изпита готовността на членовете на НАТО да прилагат член 5 на алианса

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени