Илон Мъск обяви, че ще продължи да финансира интернета в Украйна, въпреки че "Старлинк" губи пари

Това се случва само ден след като беше казал, че не може да си позволи да продължи да го прави

Илон Мъск
Илон Мъск Източник: Pinterest

Илон Мъск заяви днес, че неговата ракетна компания "СпейсЕкс" ще продължи да финансира своята интернет услуга "Старлинк" в Украйна, само ден след като беше казал, че не може да си позволи да продължи да го прави.

 

Мъск написа в Туитър: "по дяволите… въпреки че "Старлинк" продължава да губи пари, а други компании получават милиарди от доларите на данъкоплатците, ние просто ще продължим да финансираме безплатно правителството на Украйна".

 

 

Засега не е ясно дали предложението на Мъск е искрено или е израз на сарказъм.

Още от "Светът"

Моят мандат ще приключи скоро и ще дойде някой по-любезен от мен

През септември Вучич нагруби евродепутати, които присъстваха на един от поредните антиправителствени протести в Сърбия, а те се оплакаха, че са се почувствали обидени от епитетите "долна и най-долна европейска измет", казани от сръбския президент по техен адрес

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георг Георгиев: България се придържа към най-високите стандарти за защита и насърчаване на правата на човека

В рамките на изслушването на българската делегация първият ни дипломат представи основните законодателни промени и инициативи, предприети в отговор на препоръките, отправени към България по време на предходния преглед през 2020 г.

Прочетете повече прочетете повече

"Първият мюсюлмански кмет на града". Зохран Мамдани спечели изборите за кмет на Ню Йорк

Победата на Мамдани бележи триумфа на прогресивното крило на Демократическата партия в момент, когато демократите са разделени в мненията си за това как да се противопоставят на президента Доналд Тръмп, пише CNN

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

На първо четене ресорната комисия одобри законопроекта за особения управител на "Лукойл-България"

Наложените санкциите над активите на "Лукойл" ОAO реално ще доведат до спиране работата на рафинерия "Нефтохим" в Бургас поради отказ на всички контрагенти да извършват плащания с дружествата, собственост на "Лукойл" ОАО в България, се посочва в мотивите

Последни новини

Най-четени