Иран удари с дрон една от най-големите рафинерии в Саудитска Арабия

Рафинерията е на Saudi Aramco

Иран удари с дрон една от най-големите рафинерии в Саудитска Арабия
Иран удари с дрон една от най-големите рафинерии в Саудитска Арабия Източник: Скрийншот видео кадър

Саудитският петролен гигант "Сауди Арамко" (Saudi Aramco) е преустановил операциите в рафинерията си в Рас Танура след удар с дрон в района, съобщиха запознати с въпроса източници, цитирани от Ройтерс и Блумбърг.

 

Рафинерията е сред най-големите в Саудитска Арабия с капацитет за преработка на 550 000 барела суров петрол на ден. Съоръжението, разположено на брега на Персийския залив, е било затворено по-рано в понеделник като предпазна мярка, докато компанията оценява нанесените щети.

 

Според източниците, пожелали анонимност, възникналият на мястото пожар е овладян и е под контрол. Към момента пресцентърът на "Сауди Арамко" не е предоставил официален коментар по случая.

 

Още от "Светът"

Bloomberg: Американските сенатори се договориха за законопроект, налагащ "адски" санкции на Русия и Иран

Планирано е Тръмп да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски в Белия дом, а украинският лидер ще се срещне и със законодатели в Капитолия по-късно същия ден

Прочетете повече прочетете повече

Иран: Лицата, които вземат решения в България, трябва да понесат отговорност за американските самолети

От Техеран твърдят още, че това не е прецедент и посочват, че България и преди е предоставяла възможност летището в София да бъде използвано за разполагане и операции на американски самолети

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени