Истинска катастрофа настъпи за руските окупатори в Украйна - ВСУ ликвидираха 820 от тях за денонощие

Унищожени са също така 9 танка, 10 ББМ, 4 артилерийски системи, една РСЗО и 4 дрона

Унищожена руска бойна техника в Украйна
Унищожена руска бойна техника в Украйна Източник: Twitter

От 24 февруари 2022 г. украинските сили за отбрана са ликвидирали около 117 770 руски окупатори. Това съобщи на 18 януари 2023 г. пресцентърът на Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна във Facebook. През последното денонощие украинските военни са унищожили около 820 руски агресори.

 

Другите загуби на руската армия са следните:

танкове - 3130 (+9);

бойни бронирани машини - 6225 (+10);

артилерийски системи - 2108 (+4);

РСЗО - 442 (+1);

системи за ПВО - 220;

самолети - 287 (+1);

хеликоптери - 276;

дронове - 1876 (+4);

крилати ракети - 749;

кораби/лодки - 17;

автомобилна техника и цистерни - 4889 (+12);

специално оборудване - 190.

 

Още от "Светът"

Конституционният съд на Южна Корея потвърди импийчмънта на президента Юн Сук-йол и го отстрани от длъжност

След отстраняването на Юн от власт съгласно конституцията на страната в рамките на 60 дни трябва да бъдат произведени извънредни президентски избори

Прочетете повече прочетете повече

Надзорният орган на Пентагона започва разследване относно използването на приложението Signal за планиране на ударите в

Целта на тази проверка е да се определи степента, в която министърът на отбраната и други служители на министерството са спазвали политиките и процедурите на министерството на отбраната

Прочетете повече прочетете повече

ЕС ще подготви контрамерки срещу реципрочните мита на САЩ, каза Урсула фон дер Лайен

Вече финализираме първия комплекс от насрещни мерки в отговор на митата върху алуминия и стоманата, посочи тя в позиция, разпространена преди партньорската среща на върха ЕС – Узбекистан в Самарканд.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени