Италианската журналистка Чечилия Сала е освободена от затвора в Иран

Сала беше арестувана в Техеран на 19 декември миналата година и беше държана в изолация в известния затвор Евин в иранската столица

Чечилия Сала
Чечилия Сала Източник: Fotogramma

Италианската журналистка Чечилия Сала е била освободена от затвора в Иран, съобщиха представители на италианския премиер Джорджа Мелони, цитирани от агенция Ройтерс. Очаква се журналистката да се завърне в Италия в скоро време.

 

Сала беше арестувана в Техеран на 19 декември миналата година и беше държана в изолация в известния затвор Евин в иранската столица.

 

Журналистката беше задържана три дни, след като иранският бизнесмен Мохамад Абедини беше арестуван на летището в Милано, по искане на САЩ. Абедини е заподозрян за доставка на части за дронове, използвани за нападение, довело до смъртта на трима американски военнослужещи в Йордания през 2024 година.

 

В изявление на италианските власти се казва, че Сала е освободена "благодарение на усилена работа по дипломатически и разузнавателни канали".

 

През последните години иранските служби за сигурност арестуваха десетки чуждестранни граждани, повечето по обвинение в шпионаж. 

Още от "Светът"

Тръмп заяви, че САЩ "не са длъжни да подкрепят НАТО", тъй като европейските страни не са подкрепили Вашингтон в конфликт

САЩ не се консултираха с европейските си съюзници относно решението си да нанесат удари по Иран в края на миналия месец, а много от лидерите на страните от алианса се противопоставиха на тази акция

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп отправи нова остра критика към Великобритания, нарече британските военни кораби "играчки"

Британското правителство даде на по-късен етап разрешение от британски бази да бъдат предприети "отбранителни" действия на САЩ срещу ирански ракетни позиции

Прочетете повече прочетете повече

Командващият ядрените сили на САЩ заяви пред Сената, че не вижда необходимост от изпитания на ядрени бойни глави

Ричард Корел подкрепи днес заключението на Министерството на енергетиката и Пентагона, че ядреният арсенал на САЩ е безопасен и надежден

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени