Изпълнителният директор на "Модерна" прогнозира край на пандемията догодина

Хората, които не се ваксинират, ще бъдат естествено имунизирани, защото вариантът Делта е доста заразен, смята Стефан Бансел

Ваксина на Модерна
Ваксина на Модерна Източник: Ameliaheartcenter.com

Изпълнителният директор на фармацевтичната компания "Модерна" Стефан Бансел смята, че пандемията от новия коронавирус може да приключи до една година, тъй като увеличеното производство на ваксини гарантира глобалните доставки, съобщи Ройтерс.


"Ако погледнем към увеличаването на производствените възможности в индустрията през последните шест месеца, до средата на следващата година ще има на разположение достатъчно дози, за да може всички хора на планетата да бъдат ваксинирани. Ще са на разположение и необходими бустерни дози", каза той в интервю за швейцарския в. "Нойе цюрихер цайтунг".


"Хората, които не се ваксинират, ще бъдат естествено имунизирани, защото вариантът Делта е доста заразен. По този начин ще се окажем в ситуация, подобна на тази при грип. Може да се ваксинирате и да прекарате добре зимата. Или не се ваксинирате и рискувате да се разболеете и вероятно дори да се озовете в болница", каза той.

 

На въпрос дали това означава завръщане към нормален живот през втората половина на следващата година, той отговори: "Считано от днес, в рамките на година, предполагам". 

Още от "Светът"

НАТО унищожи иранска балистична ракета, насочена към Турция

След атаката турският външен министър призова в разговор иранския си колега да бъдат избегнати "всички стъпки, които биха могли да ескалират конфликта и да допринесат за неговото разпространение"

Прочетете повече прочетете повече

Пожар е избухнал в американското посолство в столицата на Саудитска Арабия, след като е било ударено с два дрона

Телевизия Фокс Нюз съобщи, че по време на нападението с ирански дронове посолството е било празно и няма пострадали в резултат на атаката

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени