Израел е започнал да наводнява тунелите на "Хамас" в Ивицата Газа

Това съобщи "Уолстрийт Джърнъл", като се позова на високопоставени източници в Пентагона

Подземни тунели на Хамас в Газа
Подземни тунели на Хамас в Газа Източник: Ройтерс

Израелската армия е започнала да наводнява с вода от Средиземно море тунелите на "Хамас" в Ивицата Газа. В момента обаче това се извършва в малки количества, за да се оцени ефективността на стратегията. Това съобщи "Уолстрийт Джърнъл", като се позова на високопоставени източници в Пентагона.

 

Тел Авив твърди, че подземната инфраструктура на "Хамас" има ключова роля за операциите на палестинската групировка. Тунелите се използват за прехвърляне на бойци от точка до точка, както и за съхранение на оръжията и боеприпасите им. Според Израел някои от заложниците също са държани под земята.

 

Още от "Светът"

Рубио: Всички страни в НАТО ще се обединят около целта за отделяне на 5% от БВП за отбрана

Германският външен министър Йохан Вадефул заяви тази седмица, че Берлин подкрепя призива на Доналд Тръмп страните от НАТО да увеличат отбранителните си разходи до 5% от брутния вътрешен продукт

Прочетете повече прочетете повече

Канцлерът Мерц поднови критиките си към Ванс заради изказвания на Мюнхенската конференция по сигурността

Ванс си навлече гнева на европейските лидери, когато публично ги скастри в противоречива реч на ежегодния форум в Мюнхен, обвинявайки ги, че ограничават свободата на словото, застрашават демокрацията, изключват популистките партии и не се съобразяват с опозицията срещу миграцията

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени