Израел: "Ислямски джихад" стои зад удара срещу болница в Газа

"Анализът на оперативните системи на ЦАХАЛ показва, че от терористите в Газа е бил изстрелян залп от ракети", посочи говорител на армията

Ударената с ракети болница в Газа
Ударената с ракети болница в Газа Източник: Telegram

Израелските военни отрекоха да са отговорни за днешния въздушен удар срещу болница в ивицата Газа и заявиха, че според военното разузнаване болницата е била поразена от погрешно изстреляна ракета от палестинската въоръжена групировка "Ислямски джихад" в анклава.

 

"Анализът на оперативните системи на ЦАХАЛ показва, че от терористите в Газа е бил изстрелян залп от ракети, който е преминал в непосредствена близост до болницата "Ал Ахли" в Газа по времето, когато тя е била поразена", посочва в изявление говорител на Израелските сили за отбрана.

 

"Разузнавателните данни от множество източници, с които разполагаме, сочат, че "Ислямски джихад" е отговорен за погрешно изстреляната ракета, поразила болницата в Газа", се казва още в изявлението на военните.

Още от "Светът"

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени