Колосални загуби на Русия в Украйна - убитите окупатори надхвърлиха 546 хиляди

Унищожени са и десетки единици вражеска бойна техника

Руски загуби във войната с Украйна
Руски загуби във войната с Украйна Източник: Facebook/ГЩ на ВСУ

Руските окупатори продължават масово да губят персонал и техника в агресивната война срещу Украйна. През изминалото денонощие са ликвидирани 1180 руски окупатори. А общите загуби на личния състав на страната агресор от началото на войната през февруари 2022 г. са приблизително 546 270 души.

 

Освен това украинските защитници продължават масово да унищожават руската техника:

танкове - 8123 (+16ед. за последното денонощие);
бойни бронирани машини - 15583 (+17);
артилерийски системи - 14712 (+57);
РСЗВ - 1115 (+1);
системи за противовъздушна отбрана - 876 (+2);
самолети - 360 (+0);
хеликоптери - 326 (+0);
дронове - 11668 (+27);
крилати ракети - 2336 (+1);
кораби/катери - 28 (+0);
подводници - 1 (+0).


Също така, Силите за отбрана продължават активно да унищожават спомагателното оборудване на окупаторите. По-специално, през изминалото денонощие са били ударени 63 единици автомобилна техника и автоцистерни на окупаторите. Също така, украинските защитници унищожиха 12 единици вражеска специална техника. А общите загуби на този компонент вече възлизат на 2 464 единици.

 

Още от "Светът"

Тръмп се подигра с покойния актьор Роб Райнър и политическите му убеждения

През 2017 г. Райнър каза в интервю за изданието "Варайъти", че Тръмп е "психически негоден" и също така го нарече "най-неквалифицираното човешко същество, което някога е поемало президентския пост на САЩ"

Прочетете повече прочетете повече

Новоизбраният президент на Чили обеща да "възстанови спазването на закона"

Победата на Каст е поредната в серия от изборни успехи на десни лидери, които свалиха от власт действащите правителства в Латинска Америка и изведоха на власт десни лидери от Аржентина до Боливия

Прочетете повече прочетете повече

Дванадесет загинали и близо 30 ранени при стрелбата на плажа Бонди в Сидни по време на събитие по повод еврейския празни

След началото на войната в Газа през 2023 г. се наблюдава глобален ръст на антисемитизма, включващ нападения срещу евреи и синагоги

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени