Лидерите от Г-7 на среща в Канада, сред тях и Доналд Тръмп

Всички държавни глави и правителствени ръководители имат редица несъгласия с американския президент

Г-7
Г-7 Източник: Depositphotos

Лидерите от Г-7 се събраха в Канада за годишната среща на страните от групата. Атмосферата е напрегната заради присъствието на Доналд Тръмп.

 

Практически всички държавни глави и правителствени ръководители имат редица несъгласия с американския президент - от идеята му да налага мита на всички вносни стоки, до необяснимото му влечение към Владимир Путин. А домакините от Канада имат още един повод за недоволство - подмятанията на Тръмп че ще направи страната им щат на Съединените щати.

 

На този фон лидерите имат наглед неизпълнимата задача, да демонстрират единство, общи цели и приоритети. Очаква се разделението между Тръмп и останалите да доведе до липса на традиционното общо комюнике, с което завършват срещите на Г-7.

Още от "Светът"

Радев: България ще подкрепи Украйна за ЕС

Премиерът открои три стратегически области на възстановяването, за които Киев може да разчита на българска подкрепа - енергийната диверсификация, свързаността в региона на Черно море и сътрудничеството в сферата на сигурността

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп заяви пред генералния секретар на НАТО Марк Рюте в Белия дом, че алиансът е предал САЩ по време на войната с Иран

Една от основните роли на Рюте след втората победа на Тръмп на президентските избори през ноември 2024 г. беше да овладява враждебността на президента към алианса

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени