Ликвидираха бивш руски депутат от партията на Путин на фронта в Украйна

Това не е първият руски депутат, който загива в Украйна

Владимир Дмитриев
Владимир Дмитриев Източник: Telegram

Бившият депутат от Чувашия Владимир Дмитриев, който е бил член на управляващата партия "Единна Русия", е убит в Украйна. Това съобщава Telegram каналът ASTRA.

 

Бившият депутат от Цивилски район Владимир Дмитриев първо е отишъл в окупираната част на Украйна като доброволец, за да събра хуманитарна помощ. След това е решил да подпише договор с Министерството на отбраната на Руската федерация и да отиде на фронтовата линия. 

 

 

Това не е първият руски депутат, който загива в Украйна. Според Telegram канала "Можем объяснить" до момента техният брой вече е над десет. Повечето от тях са представители в местните общински съвети в руски региони, което съответства на общински съветници. Периодът, в който те са останали живи на фронта варира между 3 и 4 мсеца. 

Още от "Светът"

Фон дер Лайен: Поздравления, България! Може да се гордеете с постигнатото!

Еврото ще донесе ползи за българския народ, като улесни плащанията и пътуванията. То ще даде нови възможности за българския бизнес и допълнително ще подсили гласа на България в Европа

Прочетете повече прочетете повече

"Добре дошла, България" грейна върху сградата на ЕЦБ във Франкфурт

Светлинното шоу ще бъде прожектирано върху стъклената фасада на седалището на ЕЦБ във Франкфурт, където всяка вечер в продължение на десет дни ще бъде изписано приветствието към страната ни

Прочетете повече прочетете повече

ЕС предупреди Китай за военните учения около Тайван

Припомняме, че Китай изстреля ракети в морските пространства северно и южно от Тайван и разположи нови десантни кораби, бомбардировачи и разрушители във втория ден на най-мащабните си военни учения досега

Прочетете повече прочетете повече

САЩ отмениха санкциите си срещу бившата заместник-председателка на "Сбербанк" Александра Бурико

Бурико бе сред членовете на борда на директорите на "Сбербанк", които напуснаха финансовата институция малко след началото на руската инвазия в Украйна през 2022 г.

Прочетете повече прочетете повече

Ръководителят на Мюнхенската конференция по сигурността защити поканата за представители на "Алтернатива за Германия"

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс остро разкритикува изключването на "Алтернатива за Германия" в остра реч на последната конференция по сигурността в Мюнхен

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени