Мария Габриел: Екипажът на кораба "Руен" е освободен

Всички моряци са в добро здраве и в момента се полагат усилия за тяхното своевременно завръщане в България

Мария Габриел
Мария Габриел Източник: Zonanews

Екипажът на отвлечения на 14 декември 2023 г. кораб "Руен", сред които и седем българи, е освободен днес, с помощта на индийските военноморски сили. Това съобщи вицепремиерът и външен министър в оставка Мария Габриел, цитирана от Министерството на външните работи (МВнР).


Всички моряци са в добро здраве и в момента се полагат усилия за тяхното своевременно завръщане в България. Корабът "Руен" с осем български, девет мианмарски и един анголски гражданин на борда бе превзет от пирати в Арабско море през декември миналата година.

 

По-рано днес военен кораб на индийските военноморски сили е прехванал отвлечения товарен кораб "Руен" е поискал от намиращите се на борда сомалийски пирати да се предадат, съобщи говорител на индийските военноморски сили, цитиран от Ройтерс.

Още от "Светът"

Двама мъже с китайско-британско гражданство са осъдени на 8 и 10 години затвор във Великобритания за шпионаж в полза на

Дейността на Вай и Юен беше изключително обезпокоителна, посочи командир Хелън Фланаган, ръководителка на полицейската служба за борба с тероризма в Лондон

Прочетете повече прочетете повече

ЕП към Северна Македония: впишете българите в конституцията, отворете архивите на УДБА и се пазете от "Сръбски свят"

ЕП отхвърли опита да бъде заличен текстът за втория протокол от Договора за добросъседство и общата история между Северна Македония и България

Прочетете повече прочетете повече

Урсула фон дер Лайен се отказва от трети мандат начело на ЕК

Поддръжниците на фон дер Лайен твърдят, че по-строгият контрол от нейна страна е помогнал на ЕС да реагира на големи предизвикателства, включително войната на Русия срещу Украйна и нарастващото търговско напрежение със САЩ

Прочетете повече прочетете повече

Джей Ди Ванс: Тръмп никога не е казвал, че иска Реза Пахлави за лидер на Иран

Той уточни, че целта на САЩ е прекратяване на ядрената програма на Иран "или чрез дипломатически средства, или чрез военни средства, тъй като в крайна сметка той пое по този път"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени