Мъж откри стрелба в Сан Хосе, Калифорния, осем са убити има и ранени

Стрелецът се е самоубил

Транспортното депо в Сан Хосе
Транспортното депо в Сан Хосе Източник: Twitter

Няколко души бяха убити и ранени, когато въоръжен мъж откри стрелба в транспортно депо в американския град Сан Хосе, съобщиха от окръжното шерифство. Заместник-шерифът в окръг Санта Клара Ръсел Дейвис каза пред журналисти, че има множество ранени и много загинали, а стрелецът е мъртъв. Не мога да потвърдя точния брой на ранените и убитите, каза Дейвис. Стрелбата е избухнала малко преди 7 ч. сутринта в обекта близо до главното летище на града.


Нападателят вече не представлява заплаха, а обектът е евакуиран, написа в профила си в Twitter кметът на Сан Хосе Сам Ликардо. Сан Хосе е град с около 1 милион жители в сърцето на Силициевата долина - глобален център за технологични иновации и седалище на най-големите американски технологични компании. Местен клон на телевизия Ей Би Си съобщи, че сградата не е със свободен достъп и не е ясно как стрелецът е влязъл.

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени