Между 100 и 150 души са загинали при рухването на хималайски ледник в язовир

Очевидец е казал, че е видял стена от прах, скали и вода, образували огромна лавина в речната долина

Между 100 и 150 души са загинали при рухването на хималайски ледник
Между 100 и 150 души са загинали при рухването на хималайски ледник Източник: Times of India

Около 100-150 души са загинали, след като хималайски ледник се разпадна и затрупа индийски язовир рано в неделя, а наводненията предизвикаха спешна евакуацията на селата надолу по течението, съобщи  Reuters.

"Реалният брой на загиналите все още не е потвърден", но от 100 до 150 души се предполага, че са мъртви, каза Ом Пракаш, главен секретар на щата Утаракханд, където се е случил инцидентът.


Очевидец е казал, че е видял стена от прах, скали и вода, образували огромна лавина в речната долина. "Дойде много бързо, нямаше време да предупредим никого", каза Санджай Сингх Рана, който живее в горната част на село Райни, по телефона пред Reuters. "Чувствах, че дори и ние ще бъдем пометени". Местните се страхуват, че хората, работещи в близкия хидроенергиен проект, са били отнесени, както и селяни, които са били близо до реката, търсейки дърва за огрев или да пасат добитъка си, каза Рана.

 

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени