Мощна украинска атака с дронове принуди рашистите да обявят извънредно положение в Белгородска област

Попаденията са в две населени места, като е ударен многоетажен блок, но няма пострадали, съобщи губернаторът

Разрушения в руската Белгородска област
Разрушения в руската Белгородска област Източник: Telegram

Обявиха извънредно положение в цяла Белгородска област заради продължаващите атаки от страна на украинските сили, каза областният управител Вячеслав Гладков. Атакувани са две населени места, но пострадали няма, обяви още губернаторът в официалния си Телеграм канал.

 

"Ситуацията в Белгородска област продължава да бъде крайно трудна и напрегната. Всекидневни обстрели от страна на въоръжените сили на Украйна, разрушени къщи, ранени и убити цивилни", каза областният управител във видео на канала си.

 

"Затова взимаме решение, считано от днес, да обявим извънредно положение на регионално ниво за цялата Белгородска област, с цел допълнителна защита на населението и оказване на допълнителна подкрепа на пострадалите", каза той.

 

"Ще отправим молба към правителствена комисия за обявяване на извънредно положение на федерално ниво", обяви още губернаторът на Белгородска област.

 

Той уточни, че двете населени места са били атакувани от украинска страна с безпилотници. Запалил се е апартамент в многоетажна сграда в град Шебекино, като е повредено и газоснабдяването в блока. Изгоряла е постройка в село Устинка, Белгородски район, отново след атака на безпилотник. 

 

Само преди два дни Русия евакуира части от Белгородска област, след като Киев рязко увеличи военната си активност в близост до границата само дни след най-голямото си нахлуване в суверенна руска територия от началото на войната през 2022 г.

 

Тогава губернаторът съобщи, че е започнала евакуация населението от района на Красная Яруга заради "вражеска активност на границата", която представлява "заплаха".

 

"Сигурен съм, че нашите военнослужещи ще направят всичко възможно, за да се справят с възникналата заплаха", заяви Гладков.

 

"Преживяхме тревожна сутрин - налице е активност на врага на границата на Краснояружски район. Започваме да преместваме хората, които живеят в район Красная Яруга, на по-безопасни места", допълни той в Telegram на 12 август.


През последните месеци руският регион, който се намира до Курска област и в непосредствена близост до украинската граница, е подложен на обстрели и атаки от украинска страна. 

Още от "Светът"

Краят на ерата на Орбан и обрат в унгарската политика: Петер Мадяр направи редица изявления след спечелването на изборит

Лидерът на партия "Тиса" призова за оставката на президента на страната и поиска незабавно обновление на целия държавен апарат

Прочетете повече прочетете повече

Доналд Тръмп с остра атака срещу папа Лъв, нарече го "слаб" по отношение на престъпността и "ужасен" по отношение на вън

Лъв XIV, който е духовен водач на 1,4 милиарда католици по света и е известен с внимателния подбор на думите си, се очерта като ярък критик на американско-израелската война срещу Иран, започнала на 28 февруари.

Прочетете повече прочетете повече

Доналд Тръмп: САЩ започват незабавна блокада на Ормузкия проток

Тръмп се стреми да упражни стратегически контрол върху водния път, отговорен за транспортирането на 20% от световните доставки на петрол преди войната, надявайки се да отнеме ключовия лост на въздействие на Иран

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени