Мощно контранастъпление на украинците изтласква руските орки по важни направления

Най-критичната точка остава град Изюм

Украински военни
Украински военни Източник: Instagram

Въоръжените сили на Украйна провеждат мощно контранастъпление по няколко направления и изтласкват руските окупатори от стратегически важни райони. През изминалото денонощие руските орки бяха изгонени от района на Кривой рог и ВСУ установиха контрол над селата Орлово, Заградовка, Кочубеевка в Херсонска област, на 50 км от Кривой рог. Това съобщи председателят на Днепропетровския областен съвет Микола Лукашук. 

 

 

"През нощта нямаше авиационни атаки. Границите на областта се намират под надеждната защита на Въоръжените сили на Украйна, Националната гвардия, териториалната отбрана. Освен това, ВСУ установиха контрол над селата Орлово, Заградовка, Кочубеевка в Херсонска област, на 50 км от Кривой рог", пише той. 

Въоръжените сили на Украйна постепенно изтласкват руските окупационни войски от Харков, в това число по Дергачовското и Роганското направления. Това съобщи председателя на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов на страницата си във Фейсбек. 

 

 

Синегубов добави, че врагът продължава хаотично да обстрелва райони в Харковска област с артилерия, минохвъргачи, реактивни системи за залпов огън, за да дестабилизират ситуацията, пречейки на хората да се върнат към по-нормален живот. Най-критичната точка остава град Изюм. 

Още от "Светът"

Министърът на външните работи взе участие в неформалната видеоконференция на министрите на външните работи на ЕС

В началото на срещата министърът на външните работи на Украйна Андрий Сибига информира за напредъка по преговорите по американския План за мир, за следващите стъпки и благодари за подкрепата на ЕС и държавите членки

Прочетете повече прочетете повече

Швеция заяви, че иска да придобие ракети с голям обсег, които могат да поразяват цели навътре в руска територия

Шведските въоръжени сили заявяват, че искат оръжейни системи с обсег до 2000 км, които да им осигурят възможността да нанасят удари по критична инфраструктура, разположени надалеч зад вражеските линии

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени