МВнР на Русия: Москва може да разшири списъка на неприятелските страни

Но не желае той да стане твърде голям

Министерство на външните работи на РФ
Министерство на външните работи на РФ Източник: РИА Новости

Разширяване на списъка на неприятелските страни е възможно, но Москва не иска той да стане твърде голям. Това заяви заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков в интервю пред РБК. "Списъкът на неприятелските държави може да се разшири, въпреки че не бихме искали този списък на държавите да стане твърде голям. Досега най-безумната, да речем, позиция в конфронтацията с нас, заемат Вашингтон и Прага. Това, което виждаме в съответното разпореждане на правителството, е отражение на фактическото положение на нещата. Тук го няма елемента на риториката", заяви той.

 

Миналата седмица на официалния портал за правна информация на руското правителство беше публикуван списък с неприятелски чужди държави. Той включва само САЩ и Чехия. В документа се посочва, че Чешката република ще може да наеме на място в своята дипломатическа мисия в Руската федерация не повече от 19 работници - граждани на Русия и трети страни, а САЩ - нито един.

Още от "Светът"

Емил Радев: Стига отлагане! Съветът на ЕС да сложи край на смяната на часовото време

Той припомни, че още през 2018 г. Европейската комисия предложи премахването на сезонната смяна на часовото време, а през 2019 г. Европейският парламент прие съответна резолюция

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът отказа да потвърди ангажимента към колективната отбрана на НАТО

Експерти отдавна предупреждават, че Съединените щати може да не спазят ангажиментите си към НАТО, с което биха могли да насърчат Русия да изпита готовността на членовете на НАТО да прилагат член 5 на алианса

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени