НАТО: И последната руска подводница се изтегли от Средиземно море

В продължение на повече от пет десетилетия военноморската база в Тартус подслоняваше част от руския военен флот

Руска подводница
Руска подводница Източник: Fleetphoto.ru

Русия съобщи, че вече няма нито една своя подводница в Средиземно море, след като и последната ѝ такава – "Новоросийск", се оттегли във водите на Атлантическия океан.

 

От морското командване на НАТО потвърдиха новината, позовавайки се на Военноморските сили на Португалия, които оповестиха, че подводницата е напуснала военноморската база в Сирия, минала е покрай бреговете на Португалия и е навлязла в Атлантическия океан.

 

В продължение на повече от пет десетилетия военноморската база в Тартус подслоняваше част от руския военен флот, но след падането на режима на Башар Асад Москва загуби и двете си военни бази на територията на Сирия, с което на практика се отслаби руското влияние в региона, отбелязва Newsweek.

 

Още от "Светът"

Южна Корея заяви, че нейните военни и въоръжените сили на САЩ са се споразумели да съкратят съвместните си учения

Тръмп посочи като причина, по думите му, добрите отношения със севернокорейския лидер Ким Чен-ун, както и отказа на Южна Корея да се присъедини към войната на САЩ срещу Иран

Прочетете повече прочетете повече

Франция разследва руска дезинформационна кампания срещу двама кандидати за президент

Прокуратурата разследва дийпфейк материали и фалшиви видеорепортажи, разпространявани в социалните мрежи и насочени срещу двамата основни центристки кандидати, бившите премиери Едуар Филип и Габриел Атал

Прочетете повече прочетете повече

Турция не успя да намери купувачи за руските ракети С-400 и ще ги бракува

Всяка страна, която придобие и разположи С-400, ще се сблъска със същите опасения, предизвикателства и ограничения, с които се сблъскаха турците, каза сенаторът демократ Крис Кунс

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени