Най-близките на Путин изчезнаха мистериозно - руски медии издирват къде са Шойгу и Герасимов

За първи път липсата им е забелязана от Дмитрий Трешчанин, журналист от "Медиазона"

Шойгу, Путин, Герасимов
Шойгу, Путин, Герасимов Източник: Пресслужба на Президента на РФ

Къде са Сергей Шойгу и Валерий Герасимов? Ръководителят на руското министерство на отбраната Сергей Шойгу не се е появявал в публичното пространство от 12 дни. За първи път това е забелязано от Дмитрий Трешчанин, журналист от "Медиазона", след това руската "Агенство" подробно проследява какво се е случило с министър през март месец.

 

Оказа се, че за последен път той се е появил в новините на руските агенции на 11 март - тогава е имал разговор с турския си колега Хулуси Акмар. В същия ден Министерството на отбраната съобщи за посещението на Шойгу в Централната военна клинична болница в Мандрик, където министърът е връчил награди на руски военнослужещи, участвали в бойни действия в Украйна.

 

На 18 март на уебсайта на Кремъл се споменава, че Шойгу е участвал в среща на постоянните членове на Съвета за сигурност с президента Владимир Путин. Снимки и видеоклипове от тази среща обаче не бяха публикувани. Същия ден "Първи канал" излъчва репортаж за награждаване на военни от Шойгу, но снимките в репортажа се оказват от видеото, публикувано от Министерство на отбраната на 11 март.

Преди 11 март новини за събития, свързани лично с Шойгу, се публикуваха регулярно на всеки няколко дни.

 

След 11 март не се съобщава и за събития, свързани с началника на Генералния щаб на руските въоръжени сили Валерий Герасимов. За последно ТАСС е съобщила на 11 март, че Герасимов е провел разговори с турския си колега Яшар Гюлер. Преди това на 4 март РИА Новости и ТАСС съобщиха, че началникът на Генералния щаб е разговарял с френския си колега Тиери Бюркар. А на 27 февруари той присъства на среща с Путин заедно с Шойгу.


Още от "Светът"

Подкрепата за Тръмп в провинциалните райони на САЩ намалява на фона на увеличаващите се цени на горивата и храните, сочи

Тази тенденция би могла на окаже влияние върху резултата, който Републиканската партия на Тръмп ще постигне по време на междинните избори през ноември, където тя ще трябва да защитава несигурното си мнозинство в американския Конгрес

Прочетете повече прочетете повече

С фокусиране върху вътрешната сигурност ХДС се готви за ключовите избори в източната германска провинция Саксония-Анхалт

Кандидатът на ХДС за премиер на Саксония-Анхалт Свен Шулце е изправен пред сериозно предизвикателство от страна на антиимигрантската АзГ и изостава според социологическите проучвания

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени