Най-малко 14 души са убити при предполагаем самоубийствен атентат в Пакистан, съобщи полицията

Премиерът Мухамад Шехбаз Шариф изрази "дълбока скръб и тъга заради самоубийствения атентат"

Самоубийствен атентат в Пакистан
Самоубийствен атентат в Пакистан Източник: AP

Най-малко 14 души бяха убити при предполагаем самоубийствен атентат пред полицейски участък в северозападен Пакистан днес, предаде Ройтерс, позовавайки се на спасителните групи и местната полиция, в момент, когато страната е изправена пред разрастващи се бунтове.

 

Експлозията е избухнала в град Кабал на Сват - област в провинция Хайбер-Патунхва. В района по същото време се е провеждало шествие на местни жители в подкрепа на полицията, но засега няма информация дали то е било цел на нападението. Фида Хусайн - регионален полицейски представител, заяви, че сред жертвите са петима полицаи и осем цивилни лица.

 

Предполага се, че 14-тият убит е самия атентатор самоубиец, уточни той пред Ройтерс. Най-малко 18 души са ранени, се посочва в изявление на полицията. Тече операция за залавяне на вероятни съучастници на атентатора. Въоръжената групировка "Техрик-е-Талибан Пакистан” пое отговорност за атаката в свое изявление.

 

Премиерът Мухамад Шехбаз Шариф изрази "дълбока скръб и тъга заради самоубийствения атентат". Въоръжените нападения в пакистанските гранични райони рязко нараснаха през последните месеци, като тяхна цел са основно армията и полицията.

 

Пакистанското правителство обвинява талибаните в Афганистан за ескалацията, като твърди, че те оказват подкрепа на въоръжените групировки. Правителството на талибаните отхвърля тези обвинения.

Още от "Светът"

От днес влиза в сила решението на Италия да суспендира за месец шенгенските договорености с Испания

Успоредно с това Италия е готова да подкрепи всяка европейска инициатива в помощ на испанските институции, необходима за възстановяване на пълния контрол върху външните граници на ЕС

Прочетете повече прочетете повече

НАТО обмисля разполагането на сдържащо руската заплаха ядрено оръжие във Финландия, Литва и Полша

Финландия отмени историческата си забрана за внос и транзит на ядрени оръжия. Литовският парламент разглежда законопроект, който би премахнал конституционната забрана за разполагане на ядрени оръжия в страната

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени