Неизвестни взривиха автомобила на руския терорист и бивш шеф на милицията в ЛНР Филипоненко

Съдейки по естеството на щетите, взривното устройство е било заложена под шофьорското място

Михаил Филипоненко
Михаил Филипоненко Източник: РИА Новости

В окупирания Луганск беше взривена колата на терориста и бивш шеф на "Народната милиция на ЛНР" Михаил Филипоненко. Той е загинал на място. Колаборационистът е депутат от т.н. "парламент" на "Луганската народна република".

 

В колата му е избухнало взривно устройство. "Преди час в Луганск трагично загина нашият колега, депутат от Народния съвет на ЛНР, бившия началник на отдела на народната милиция на ЛНР полковник Михаил Юриевич Филипоненко", пише депутатът от т.н. "парламент" на "Луганската народна република" Юрий Юров. 

 

Взривеният джип на Филипоненко
Взривеният джип на Филипоненко Източник: Telegram

Автомобилът е силно повреден. Съдейки по естеството на щетите, взривното устройство е било заложена под шофьорското място.

 

Очевидци съобщават, че преминаващите шофьори са се опитали да помогнат на Филипоненко след експлозията, но той е загинал на място.

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени