Ники Хейли: Тръмп остава приятел с Путин и след смъртта на Навални

Тръмп от години насам периодично хвали Путин, като през 2022 г. го нарече "гений" заради решението му да нахлуе в съседна Украйна

Ники Хейли
Ники Хейли Източник: Sputnik

Кандидатката за президентската номинация на Републиканската партия Ники Хейли отправи остри критики към Доналд Тръмп заради това, че поддържа приятелски отношения с Владимир Путин, след като се появи информацията за смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални.

 

"Доналд Тръмп продължава да е на страната на Владимир Путин – един човек, който убива политическите си опоненти, държи американски журналисти за заложници и никога не е криел желанието си да унищожи Америка", каза Хейли в изявление, разпространено от предизборния ѝ щаб.

 

Тръмп от години насам периодично хвали Путин, като през 2022 г. го нарече "гений" заради решението му да нахлуе в съседна Украйна, отбелязва Ройтерс. Изявлението на Хейли бе публикувано в момент, в който да засилва критиките си срещу съперника си за номинацията на Републиканската партия на първичните избори в опит да преодолее голямата преднина, която той има в проучванията на общественото мнение.

 

Доналд Тръмп
Доналд Тръмп Източник: Pinterest

През последните седмици тя го заля със злъчни критики по теми като характера и менталните му качества и го обвини, че се сприятелява с диктатори. Междувременно група високопоставени лидери в Конгреса са препоръчали на Хейли да ѝ бъде назначена охрана от Сикрет сървис, след като тя е съобщила, че получава все повече заплахи, предаде Асошиейтед прес, като се позова на свой източник.

Още от "Светът"

Тръмп пак се опозорява като предупреждава жертвата Украйна вместо агресор Русия преди преговорите в Женева

В коментар пред журналисти на борда на самолета Air Force One по пътя към Вашингтон Тръмп засилва натиска върху Украйна, като изисква бързо сключване на споразумение с Русия

Прочетете повече прочетете повече

Новоизбраният президент на Чили Хосе Антонио Каст постави под въпрос обещаната помощ за Куба

Антонио Каст, който ще встъпи в длъжност на 11 март, счита, че "всяка хуманитарна помощ трябва задължително да бъде съпътствана от изискване за демокрация, а аз не съм видял такова нещо"

Прочетете повече прочетете повече

Украински инструктори ще помагат в обучението на германската армия

В. "Уолстрийт джърнъл" съобщи миналата седмица, че екип от около десет поканени украинци е унищожил за много кратко време многобройни бронирани превозни средства и други цели по време на учение на НАТО в балтийските държави миналата година

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени