Нови опити на мигранти да влязат от Беларус в Полша

Мигрантите са заобиколени от беларуски войници с маски, шлемове и предпазни жилетки, а от полската страна на границата се вижда водно оръдие

Полско-белоруската граница и нелегалните мигранти на нея
Полско-белоруската граница и нелегалните мигранти на нея Източник: Twitter/podlaskaPolicja

Полша обяви днес, че се увеличава броят на опитите на мигранти да проникнат на нейна територия от Беларус, предаде Ройтерс.

 

Хиляди хора, главно иракчани, остават блокирани по граничната полоса и не могат да влязат в Полша, нито да се върнат в Беларус. По-късно днес около 430 от тях ще бъдат върнати с първи по рода си полет от Минск до Ирак.

 

Към 200-300 човека, предимно мъже, но и семейства с малки деца, са се скупчили около огньове в района на граничния пункт "Кужница-Брузги", съобщава репортер на Ройтерс от беларуската страна на границата. Други издигат палатки.

 

Мигрантите са заобиколени от беларуски войници с маски, шлемове и предпазни жилетки, а от полската страна на границата се вижда водно оръдие.

Още от "Светът"

Троянката Лора Христова извоюва медал за България на Олимпийските игри в

Това е трети олимпийски медал за българския биатлон. През 1998 г. в Нагано Екатерина Дафовска спечели единствената българска титла, а през 2002 г. в Солт Лейк Сити Ирина Никулчина завоюва бронз в преследването на 10 км

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът обяви, че американски военни са се качили на борда на санкциониран петролен танкер в Индийския океан

"Акила II" е действал в нарушение на установената от президента Тръмп карантина за санкционирани кораби в Карибско море, заяви Пентагонът

Прочетете повече прочетете повече

Британските и френските крайнодесни партии се дистанцират от Путин

Партията "Да реформираме Обединеното кралство" и ново поколение френски крайнодесни активисти се опитват да се дистанцират от Кремъл на фона на нарастващата подкрепа за Украйна сред европейските избиратели

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени