Нужен е нов Нюрнберг: В Мариупол руските терористи са убили над 3000 мирни жители

Много тела остават непогребани на улиците на града

Разрушеният Мариупол
Разрушеният Мариупол Източник: Telegram

Към 21 септември жертви на руските терористични войски в Мариупол са станали над 3000 души. За това съобщиха от спецподразделението "Азов" в своя Telegram канал. "Количеството на жертвите сред мирното население расте ежедневно, вече достига над 3000, но никой не може с точност да каже количеството на загиналите, защото те биват погребвани в братски могили, без имена", съобщиха украинските военни. 

 

 

Много тела остават непогребани на улиците на града. Немалко от жертвите са останали погребани под развалините. Командирът на полк "Азов" Денис Прокопенко съобщи, че украинската армия се опитва да помага на цивилните с вода и продоволствие, но това е недостатъчно. В Мариупол няма безопасно място, ракутите на руските военнопрестъпници бият директно по жилищните сгради, убивайки жителите в постелите им. 

 

"Хората си готвят на улицата, рискувайки живота си, под постоянния обстрел на артилерията и авиобомбите. Температурата навън е -5 градуса по Целзии", добавя командирът на полка "Азов". 

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени