Осми журналист бе убит в Мексико от началото на годината

През последните пет години в Мексико са убити около 50 журналисти

Полицията в Мексико
Полицията в Мексико Източник: Twitter

Директорът на мексиканско онлайн издание бе убит вчера в Западно Мексико, съобщи прокуратурата, предаде ДПА.

 

Армандо Линарес, директорът на изданието "Монитор Мичоакан" бе открит вчера застрелян в частен апартамент в град Ситакуаро в щата Мичоакан. Преди малко повече от месец журналист от същото издание също бе убит.

 

Мексиканските власти заявиха, че разследват случая. В края на януари журналистът от "Монитор Мичоакан" Роберто Толедо бе убит също в Ситакуаро.

 

По това време Линарес заяви, че служители на изданието са получавали смъртни заплахи от месеци. Той обясни тогава, че според него заплахите са свързани с корупционните разследвания на изданието.

 

Линарес е осмият убит журналист в Мексико тази година, отбелязва ДПА. През последните пет години в Мексико са убити около 50 журналисти. 

Още от "Светът"

Застреляха бившия съветник на Янукович Андрей Портнов, обвинен в държавна измяна от Украйна

Портнов беше включен и в списъка на лицата, засегнати от така наречения закон "Магнитски", който включва високопоставени служители, замесени в нарушения на правата на човека и мащабна корупция

Прочетете повече прочетете повече

Доналд Тръмп обяви изграждането в САЩ на щит за противоракетна отбрана "Златен купол" на стойност $175 милиарда

$175 млрд. е предварителната официална оценка на стойността на програмата, но Бюджетната служба на Конгреса на САЩ изчисли, че само космическият компонент на "Златния купол" може да струва $524 млрд. за 20 години

Прочетете повече прочетете повече

ЕС одобри новите санкции срещу Русия; датата за влизането им в сила ще бъде определена допълнително

ЕС налага ограничителни мерки срещу "Сургутнефтегаз" и над 45 руски дружества и граждани, които осигуряват дронове, оръжия, боеприпаси, военно оборудване и логистична подкрепа за руските войски

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени