Пиратство: Руските окупатори превзеха издирвателно-спасителния кораб "Сапфир"

Корабът е изпълнявал хуманитарна операция за евакуацията на ранени и на телата на загиналите граничари на остров Змейны

Издирвателно-спасителният кораб "Сапфир"
Издирвателно-спасителният кораб "Сапфир" Източник: Думская
Военни кораби на руските окупатори са пленили украинския издирвателно-спасителен кораб "Сапфир". Според съобщение на морската охрана на Държавната гранична служба на Украйна, издирвателно-спасителният кораб е изпратен в посока на остров Змейны (Змийски, бел.ред.).
 
По време на изпълнението на хуманитарна операция за евакуацията на ранени и на телата на загиналите граничари на острова, "Сапфир" е получил предупреждение да не се приближава. Скоро след това корабът е атакуван и "пиратизиран", радиосигналът с него изчезва и връзката с издирвателно-спасителния кораб е загубена. 
 
Действията на руските агресори представляват директно нарушение на нормите на международното морско право и на Международната конвенция по безопасност на мореплаването. Това е акт на пиратство!
 

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени