Пияни руски войници са застреляли десетгодишно украинско момиченце

Войниците са стреляли към къщата, където Настя е била с чичо си

Убитата Анастасия Столук
Убитата Анастасия Столук Източник: Семейството на Анастасия Столук

Пияни руски войници са застреляли 10-годишното украинско момиченце Анастасия Столук, докато стреляли безцелно в село извън Киев, според семейството на момичето,  пише The Times.

 

Твърди се, че украински тийнейджър е стрелял с пистолет във въздуха, а руските войници са отговорили със стрелба по къщи в село Шибена.

 

"Войниците го чуха да стреля, но бяха толкова пияни, че не знаеха откъде идва шумът. Просто започнаха да стрелят навсякъде, където можеха да видят", каза Вера Дмитриенко, майка на Столук, пред The Times.

 

Тя допълва, че войниците са стреляли към къщата, където Настя е била с чичо си. По думите й дъщеря й е починала на място.

 

Чичото е бил откаран в болница, като за момента семейството не е получило информация за състоянието му.

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени