По тъмни доби президентът на Сърбия Вучич даде начало на функционирането на Балкански поток" в Сърбия

Президентът на Сърбия Александър Вучич даде тази сутрин начало на функционирането на газопровода "Балкански поток" в Сърбия и в страната започна да постъпва природен газ от Русия, предаде ТАСС.

александър вучич даде старт на Балкански поток
александър вучич даде старт на Балкански поток

Церемонията на четвърта газоизмервателна станция в селището Господжинци, недалеч от Нови Сад е предавана пряко от агенция Танюг.

Днес е важен ден за нашата страна и нашия народ. Сърбия стана много по-богата след потичането на газа. Цената за един кубик ще е 155 долара на входа с България, плюс 12 до 14 долара транспортни разходи в нашата мрежа, преди това бяха 240 долара, заяви Вучич.

В церемонията в Господжинци участваха също руският посланик в Сърбия Александър Боцан-Харченко, генералният директор на компания "Сърбиягаз" Душан Баятович, представители на руски компании, строили газопровода.

Още от "Светът"

Марко Рубио: Навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство е "недопустимо", вдигнати са във въздуха умиш

Ако доказателствата ни доведат до това заключение, тогава очевидно ще става въпрос за изключително ескалиращ ход, продължи Рубио.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени