Почина бившият американски сенатор-републиканец Боб Доул

През 1996 г. той беше кандидат за президент на САЩ, но загуби от демократа Бил Клинтън

Боб Доул
Боб Доул Източник: Pinterest

Бившият американски сенатор и някогашен кандидат за президент на САЩ Боб Доул почина на 98-годишна възраст, предадоха световните агенции.

 

Новината за смъртта му съобщи в Туитър неговата съпруга Елизабет Доул. Доул беше дългогодишен републикански сенатор от Канзас, а пред това член на Камарата на представителите. През 1996 г. той беше кандидат за президент на САЩ, но загуби от демократа Бил Клинтън, който беше преизбран на поста.

 

Председателката на Камарата на представителите на американския Конгрес Нанси Пелоси нареди знамената на Капитолия да бъдат спуснати наполовина в знак на почит към Доул, каза заместник-ръководителят на нейната канцелария Дрю Хамил.

Още от "Светът"

Водещи новини

Financial Times: Руските тайни служби използват бившите наемници от "Вагнер" за дестабилизация на Европа

След мащабните експулсирания на руски дипломати от европейските столици, способността на Москва да разгърне традиционна разузнавателна мрежа е значително ограничена. Според оценките на разузнаването, това е довело до преминаване към модел на "аутсорсинг"

Последни новини

Най-четени