Почина човекът, който се самозапали пред съдебната зала, в която се води процесът срещу Доналд Тръмп

37-годишният Максуел Азарело се заля с течност, след което хвърли във въздуха брошури с теории на конспирацията

Самозапалването на Максуел Азарело
Самозапалването на Максуел Азарело Източник: Скрийншот видео кадър

Мъжът, който се самозапали пред съда в Манхатън, където се провежда делото срещу бившия президент Доналд Тръмп за купуване мълчанието на порнозвезда, почина, предаде Би Би Си.

 

37-годишният Максуел Азарело се заля с течност, след което хвърли във въздуха брошури с теории на конспирацията. Това се случи в момент, когато приключваше подборът на съдебните заседатели за процеса срещу Тръмп.

 

В петък Азарело е откаран в болница в критично състояние, където по-късно почина, потвърди Cи Би Ес. Тръмп е бил в сградата, за да присъства на избора на съдебни заседатели, където е имал охрана.

 

Полицията в Ню Йорк съобщи рано в събота, че Азарело е бил обявен за мъртъв от персонала на болницата, съобщи Ен Би Си. Следователите съобщиха, че около 13:30 ч. местно време  са получили спешно обаждане на телефон 911, в което им е било съобщено, че мъж се е самозапалил.

 

Те са го идентифицирали като 37-годишния Максуел Азарело, който е пристигнал в Ню Йорк от дома си във Флорида някъде през изминалата седмица. Той няма криминално досие в Ню Йорк, а семейството му във Флорида не знае, че е пътувал до Ню Йорк.

Още от "Светът"

САЩ и Саудитска Арабия подписаха ядрено споразумение, вкл. за обмен на ядрени технологии

Министерството на енергетиката на САЩ потвърди подписването на споразумението, което нарушава предишни споразумения за споделяне на ядрени ресурси, които изрично забраняваха обогатяването на уран

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени