Починалите от COVID-19 в Бразилия надхвърлиха 600 хиляди

Над 70% от бразилците вече са с поставена първа доза ваксина

Жертвите на COVID-19 в Бразилия са стотици хиляди
Жертвите на COVID-19 в Бразилия са стотици хиляди Източник: Getty Images
В Бразилия бяха регистрирани над 600 хиляди смъртни случаи вследствие на COVID-19, съобщи бразилското министерство на здравеопазването, цитирано от БТА. Така Бразилия става втората страна в света, в която са отчетени над 600 000 починали от коронавирус (след САЩ).
 
Вчера в южноамериканската страна бяха регистрирани 18 172 нови случаи на коронавирус. 615 души са загубили битката с вируса за изминалото денонощие, сочат данните на министерството на здравеопазването на страната.
 
Междувременно в Бразилия се засилва темпото на ваксинация срещу COVID-19, като над 70% от бразилците вече са с поставена първа доза ваксина, съобщава Ройтерс.
 

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени