Полиция използва гумени куршуми и сълзотворен газ срещу протестиращи срещу коронавирусните ограничения в Швейцария

Според в. "Тагблат" около 1000 души излезли по улиците на Санкт Гален, град с около 75 000 жители

Протестиращи срещу коронавирусните ограничения в Швейцария
Протестиращи срещу коронавирусните ограничения в Швейцария Източник: Europost

Полицията в швейцарския град Санкт Гален използва гумени куршуми и сълзотворен газ, за да разпръсне демонстрация против коронавирусните ограничения в швейцарския град Санкт Гален вчера, след като късно вечерта някои протестиращи прибягнаха до насилие, предаде ДПА.


Швейцарската полиция съобщи, че полицаите били нападнати с коктейли Молотов и горящи предмети и използвали гумени куршуми и сълзотворен газ в самозащита. Според в. "Тагблат" около 1000 души излезли по улиците на Санкт Гален, град с около 75 000 жители.

 

Нарастващият брой на инфекциите принуди федералното правителство преди две седмици да се откаже от плановете за разхлабване на ограниченията.

Още от "Светът"

Тръмп реши да намали броя на американските войски, които биха помогнали на страните от НАТО в случай на нападение

Според Пентагона окончателното решение за това колко американски войски ще останат в европейските страни ще бъде определено след допълнителен анализ на стратегическите и оперативните нужди на САЩ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени