Пожар в една от сградите на руското министерство на отбраната в Москва

Пожарът е класифициран от втора категория от пет възможни

Пожарът в МО на Русия
Пожарът в МО на Русия Източник: Скрийншот видео кадър

Пожар е избухнал тази вечер в една от сградите на руското министерство на отбраната в столицата Москва, предаде ТАСС, като се позова на представител на службата за спешна помощ. Огънят е пламнал на третия етаж в зданието на улица "Знаменка" 19 близо до Кремъл.

 

Пожарът е класифициран от втора категория от пет възможни. Засега не е ясно откъде е тръгнал огънят. През април 2016 г. избухна пожар в една от сградите на руското министерство на отбраната, част от чийто покрив се срути.

 

Преди час ТАСС съобщи, като се позова на министерството на извънредните ситуации, че пожарът вече е потушен.

 

Руски пожарни
Руски пожарни Източник: Telegram

 

Още от "Светът"

Балтийските държави са под мощната защита на Германия, САЩ и НАТО

Литва и нейните съседи натрупват опит в противодействието на руските тактики – от кибервойна и информационна агресия до използването на миграция и разрушителни действия срещу гражданската авиация

Прочетете повече прочетете повече

САЩ призоваха гражданите си да напуснат Иран незабавно, след като Тръмп заплаши да нанесе "много силен удар"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, на фона на масовите протести в Иран, многократно заплаши да нанесе "много силен удар" срещу Ислямската република, ако Техеран продължи да "брутално убива мирни протестиращи"

Прочетете повече прочетете повече

Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия, заяви Тръмп

В по-ранни изказвания Тръмп посочи, че не е загрижен заради изтичането на Нов СТАРТ. "Ще сключим по-добро споразумение", заяви той през януари пред в. "Ню Йорк Таймс"

Прочетете повече прочетете повече

Вестник “Вашингтон пост” съкращава една трета от персонала си

Вестникът губи абонати отчасти поради решения, взети от него - оттегляне на подкрепата за Камала Харис по време на президентските избори през 2024 г. срещу Тръмп и е насочил обичайно либералните коментарни страници на вестника в по-консервативна посока

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени